Home    Akce    Galerie    Oddíl mládeže    Odkazy    O nás   
Rychlovky
02.04.2020: Petice
pro přehradě na Otzu, přidej se zde

25.02.2020: Vodácký den
Hlavní menu
Podporují nás:

Historie

Historie oddílu - My ve zkratce - od začátků do dneška

Vodácký kroužek mládeže vznikl v Chocni v roce 1971 pod vedením Jardy Husáka a bratří Roušarů. První základní vodácké zkušenosti získával na českých a slovenských řekách. Po pár letech se z dětí stali dospělí, vodáctví se chtěli věnovat dále.

Tak vznikl vodácký oddíl, který našel zázemí v TJ Rudá hvězda Ústí nad Orlicí. Tělovýchovná jednota dala oddílu k dispozici nejdříve náklaďák Praga S5, později i autobus a také solidní materiální základnu. Dopravní prostředky zjednodušily a především rozšířily možnosti oddílových akcí, hlavně pořádání letních táborů. V té době se také začalo jezdit na vodu na zahraniční řeky, velmi oblíbené byly Jugoslávie a Rumunsko. Během let se členská základna oddílu rozšiřovala i zeštíhlovala, vodácké zkušenosti a obtížnost řek rostly. Dodnes využíváme autobus Karosa ŠD 11, s rokem narození 1974 (!). Projel s námi kus Evropy a Asie a všude, kde se objeví, je nepřehlédnutelný. V některých zeměpisných šířkách vyvolává obdiv, jinde úctu ke stáří a technice, která funguje i po tolika letech (i když se jí občas musí pomoci roztlačením).

| Autor: Eduard Doskočil | Vydáno dne 04. 07. 2009 | 6105 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

O další informace o našem oddíle, akcích či rady kam se vydat v našem regionu na vodu pište na info@vodaci.cz Objevíteli na těchto stránkách jakoukoliv chybu, překlep, nefunkčnost, blbost či nesmysl, dejte prosím neprodleně vědět webmastrovi.