Home    Akce    Galerie    Oddíl mládeže    Odkazy    O nás   
Rychlovky
02.04.2020: Petice
pro přehradě na Otzu, přidej se zde

25.02.2020: Vodácký den
Hlavní menu
Podporují nás:

Loděnice

Výstavba loděnice - Po třiatřiceti letech jsme ve svém!

První loděnici měl oddíl ve staré slepičárně. Nebylo to až tak strašné místo, ale přece jen nás od vody dělily dva kilometry, slepičárna totiž stála uprostřed pole.

Následovaly přesuny do dalších loděnic. Byly sice více či méně u vody, ale vždy šlo pouze o provizorní prostory, které oddílu nikdy nepatřily, takže nás většinou jejich majitelé dříve nebo později vyšoupli ven. Jen pro představu – za třiatřicet let přesunů jsme loděnici měli třeba ve Schejbalově vile, Voříškově ohradě, Mlýnu Choceň, ve skladu u Jána, posledním útočištěm se nám staly prostory výrobní haly firmy Hukubakr. Bylo proto třeba hledat něco nového, pokud možno vlastního. Vždy však chybělo to podstatné – pozemek a peníze. Naštěstí jsme od města Choceň dostali v roce 1999 do pronájmu krásné místo u řeky Tiché Orlice v parku Peliny. Se stavbou loděnice jsme začali počátkem roku 2000. Z prvotního hromadného nadšení všech členů a příznivců oddílu se vytvořila postupem času parta, která stavbu dotáhla do úspěšného konce. Stali se z nás specialisté na betonování, armatury, překlady a vlastně i střešní konstrukce. Člověk nikdy neví, možná se to bude někdy na vodě hodit … Pravda, některé věci jsme museli dělat vícekrát. Třeba střechu. Když jsme již měli hotový krov a položenou krytinu, našli se „dobráci“, kteří na ni ze skály, pod kterou loděnice stojí, házeli kameny tak dlouho, dokud ji na několika místech nerozbili. Ale i přes to jsme stavbu dotáhli do konce a 10. září loňského roku jsme loděnici slavnostně otevřeli (viz článek v čísle 6/2004 – pozn. redakce). Když zde mluvíme o nové loděnici, rádi bychom ještě jednou poděkovali všem, bez jejichž podpory bychom si zázemí nepostavili.

| Autor: Eduard Doskočil | Vydáno dne 04. 07. 2009 | 6158 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

O další informace o našem oddíle, akcích či rady kam se vydat v našem regionu na vodu pište na info@vodaci.cz Objevíteli na těchto stránkách jakoukoliv chybu, překlep, nefunkčnost, blbost či nesmysl, dejte prosím neprodleně vědět webmastrovi.